Üç yanı denizlerle çevrili ülkemizin eşsiz koylarının, mükemmel bir tatilin tadını çıkartmak istiyorsanız gelin Türkiye’nin en güzel mavi tur rotalarını hep birlikte inceleyelim.

Hafifçe esen muazzam rüzgârı arkasına alarak kim mavi suların derinliğinde kaybolmak istemez ki? Siz de deniz tutkunlarındansanız Türkiye’nin en iyi mavi tur rotalarını inceleyerek en muazzam tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ailenizle, sevdikleriniz ile unutulmaz bir yaz tatili geçirmek için Türkiye’nin en güzel ve en keyifli koylarını tercih edebilir ve mavi turun keyfini çıkarabilirsiniz.

Üç yanı denizlerle çevrili ülkemizin eşsiz koylarının, mükemmel bir tatilin tadını çıkartmak istiyorsanız gelin Türkiye’nin en güzel mavi tur rotalarını hep birlikte inceleyelim.

Türkiye’de ki En Muhteşem Mavi Rotalar

Türkiye’nin en muhteşem mavi rota listesini aşağıdaki gibi detaylandırabiliriz.

Marmaris – Bozburun – Hisarönü

Mavi tur rotası dendiğinde akla gelen muazzam yerlerden bir tanesi de Bozburun Yarımadası’dır. Eşsiz ve sonsuz doğal güzelliklere sahip olan Bozburun Yarımadası’nda ki mavi tur rota alternatiflerini iki şekilde gruplandırmak mümkündür.

İlk mavi tur rotasında Adatepe Koyu, Kocabahçe Koyu, Kuzbükü Koyu ve Dirsekbükü Koyu yer almaktadır. Bu turda ki yerler yarımadanın batısında bulunmaktadır. İkinci rota grubunda ise Korsan Koyu, Arap Adası, Serçe Limanı ve Gebekse Koyu bulunmaktadır. Bu yerler de yarımadanın güneyinde yer almaktadır. Marmaris Koyları; Kadırga Limanı, Kumlubük, Arap Adası, Serçe Limanı, Loryma (Bozuk Kale) Limanı, Gebekisse Koyu

Gökova

Datça ve Bodrum yarımadalarını kapsayan Gökova Körfezi eşsiz görüntüsü, korunaklı koyları ve çam kokan ormanları ile adeta muhteşem bir deneyim sunmaktadır. Çamlı Limanı, Çanak Koyu, Karacasöğüt, Değirmen Bükü, Okluk Koyu ve İngiliz Limanı Gökova mavi rotanızda mutlaka bulunması gereken duraklardır.

Fethiye – Göcek

Gören herkesi kendine hayran bırakan muhteşem bir tatil rotası olan Göcek, adeta insanın ömrünü uzatan koyları ile cennet gibidir. Türkiye’nin en çok sevilen ve tercih edilen tatil rotaları arasında bulunan Göcek, huzurlu mavi suları ve ormanları ile muhteşem bir görüntü sunuyor. En popüler duraklarının ise Hamam Koyu, Sıralıbük, Kille Koyu, Sarsala Koyu, Domuz Adası, Yassıca Adaları, Tersane Adası, Manastır Koyu, Göbün ve Göcek Adası olduğunu ifade etmek mümkündür.

Fethiye – Kekova

Ege ve Akdeniz’in buluşma noktasında çok özel bir deneyim yaşamak ister misiniz? O halde sizi Captain Fargo ayrıcalıkları ile Fethiye – Kekova turuna davet ediyoruz. Doğal güzelliklerin ve tarihi kalıntıların adeta iç içe geçtiği bu coğrafyada unutulmaz dakikalar yaşayacağınızı şimdiden söyleyebiliriz. Koylar ve adalar arasında salınarak geçen dakikalarda sadece denizin masmavi renkleri ile değil doğanın yeşil görüntüsü ile de büyüleneceksiniz.

Fethiye – Kekova turu ile şu koy ve mekanlarda vakit geçirmenin keyfini yaşayabileceksiniz. Tarzan Koyu, Gemile Koyu, Ölü Deniz, Kelebekler Vadisi, Fırnaz Koyu, Kaş, Kekova, Simena, Üç Ağız, Batık Şehir, Gökkaya

Yukarıdaki rotalardan birinde sevdikleriniz ya da ailenizle vakit geçirmek istiyorsanız Captain Fargo ayrıcalıklarından yararlanmalısınız! Bize ulaşarak en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.