Mavi tur, ülkemizden en moda tatil seçeneklerinden bir tanesi olurken insanların çok aşina olmadıkları bu turlara çıkarken kafalarında pek çok soru vardır. Bu soruların en önemlilerinden biri olan valizimi nasıl hazırlamalıyım sorusunu sizler için cevaplıyoruz. Captain Fargo olarak aklınıza takılan hemen her konuda harika cevaplarla sizlere yardımcı oluyoruz. Şimdi gelin mavi tura çıkmadan önce valizinizi nasıl hazırlamalısınız bir bakalım!

Sade ve Yaza Uygun Kıyafetler Seçin

Yaz tatilinizi klasik bir şekilde geçirmek istemiyorsanız mavi tur sizin için vazgeçilmez bir seçenek olacaktır. Bu anlamda valizinizi hazırlarken kusursuzluğu sürdürmek adına mutlaka rahat ve yaza uygun ince kıyafetler tercih edin. Sadeliği de ön plana çıkaracağınız kıyafetlerinizde bikini, mayo, şort, elbise ve tişört tercihleri sayesinde mavi turun keyfini doyasıya çıkarın.                     

Güneşten Koruyucu Krem ve Gözlüğünüzü Unutmayın

Mavi tur süresince güneşin altında olacağınızdan gözlerinizi ve teninizi güneşten korumak için valizinize krem ve güneş gözlüğünüzü koymayı unutmayın. Şapka tercihi ile kombinlerinizi tamamlayabileceğinizi düşünüyorsanız bir şapkanın da sizin için kusursuz olacağını unutmamalısınız!

Ayakkabı/Terlik Tercihi

Teknede geçireceğiniz anlarda topuklu ayakkabı ya da sert tabanlı ayakkabı gibi seçeneklerin size ciddi zorluk çıkaracağını unutmayın! Kaygan olan tekne zemininde size güvenli hareket imkânı sağlayacak yumuşak tabanlı terlik ya da sandaletler seçmeye özen gösterin. Valizinizde birkaç alternatif olması hiç fena olmaz.

Hırka Benzeri Kıyafetleri Unutmayın

Yazın sıcağında hem de denizin ortasında bir hırka ne işime yarar ki? diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak mavi tur sırasından geceleri esen soğuk rüzgarların sizi hasta etmemesi için mutlaka bir hırka tercihinde bulunmalısınız. Alt giyimde bir eşofman altı tercih etmeniz de sizin için faydalı olacaktır.

Valiziniz Çok Büyük Olmasın

Mavi tura çıkan hemen herkesin düştüğü hatalardan bir tanesi de büyük bir valiz seçmek olur. Ancak hem taşıması hem de kamaraya yerleştirmesi zor olan büyük bir valiz yerine bütün eşyalarınızı küçük bir valize sığdırın. Zaten yaz kıyafetleri çok yer kaplamayacağından küçük valizler kesinlikle tercih edilmelidir.

Yanınızda Su Geçirmez Çanta Bulundurun

Mavi tur sırasında telefon ve değerli eşyalarınızı yanınızdan ayırmamak için kesinlikle bir su geçirmez çanta kullanmalısınız. Denizde keyifli vakit geçirirken aklınız eşyalarınızda olmasın diye bu seçim sizin için oldukça değerli olacaktır.

Mavi tur sırasında yukarıdaki önerileri dikkate alarak birbirinden özel deneyimler ile karşı karşıya kalabileceksiniz. Özellikle unutulmaz bir mavi tur deneyimi için dikkate almanız gereken bu konuların Captain Fargo kalitesi ile kusursuzluğu sunacağını unutmamalısınız. Tur boyunca güvenliğiniz ve keyif alabilmeniz adına ekstra çaba sarf eden personelimiz ile sizlere unutulmaz anlar sunuyoruz. Üstelik ihtiyaçlarınızı tekne personeline bildirerek imkanlar dahilinde en iyi çözümlere de ulaşabiliyorsunuz. Captain Fargo sayesinde mavi tur deneyiminiz bambaşka olacak!